CCK-Trutnov

A+ A A-

Soutěže

    Velký úspěch a velká gratulace  mladším žákům ZŠ Úpice Lány, kteří postoupili z Regionálního kola SMZ, které se uskutečnilo 30.5.2023 v Jičíně, do Republikového kola SMZ, které proběhlo 24.6.2023 v Opavě. Je to po více než 20 letech, kdy se hlídka za našeho OS ČČK Trutnov probojovala do republikového kola a ještě se v něm umístila na krásném 4 místě a to s minimálním odstupem v získaných bodech od 2 a 3 místa. 

 

FOTOGALERIE 

https://ccktrutnov.rajce.idnes.cz/Republikove_kolo_SMZ_24.6.2023_v_Opave/

https://cckopava.rajce.idnes.cz/24.6.2023_-_Republikove_kolo_souteze_Mladych_zdravotniku_Opava

https://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky

Republiková soutěž Mladých zdravotníků Opava 2023 - Republikové kolo soutěžeMladých zdravotníkůOpava 2023 (mlady-zdravotnik-opava-2023.eu)

 

 

   Dne 26.4.2023 se uskutečnilo Oblastní kolo Soutěže mladých zdravotníků ČČK jako součást 21. ročníku Zdravotnického víceboje v Havlovicích. Pětičlenné hlíkdy startovaly z hřiště ZŠ Úpice-Lány a na trase Úpice/Havlovice (vedoucí po levém břehu řeky Úpy) plnily připravené úkoly a disciplíny. Celkem bylo na trase připraveno 11 stanovišť (6 zdravotnických úkolů, poznávání léčivých bylin, test z dopravní výchovy, hostorie ČČK a ČSČK, přenos zátěže na nosítkách na 40m, překonávání překážkové dráhy). V kategorii mladší žactvo soutěžilo 12 hlídek a v kategorii starší žactvo  10 hlídek. Vítězná družstva postupuji do Regionálního kola, které se uskuteční 30.5.2023 v Jičíně.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

mladší žactvo    1 místo    ZŠ Úpice-Lány     2 místo  ZŠ Malé Svatoňovice 1      3 místo   Speciální ZŠ Úpice

starší žactvo      1 místo    ZŠ Úpice-Lány 1     2 místo ZŠ Úpice Lány 2                  3 místo ZŠ Malé svatoňovice 1


FOTOGALERIE   

https://ccktrutnov.rajce.idnes.cz/SMZ_26.4.2023/    

              

 

 Dne 10.5.2019 se uskutečnilo, jako již tradičně každým rokem, Oblastní kolo Soutěže mladých zdravotníků ČČK. Letošní soutěž se opět uskutečnila v Městském parku v Trutnově. Soutěže se zúčastnilo celkem 17 pětičlenných hlídek z okresu Trutnov. V kategorii mladší žactvo soutěžilo 10 hlídek a v kategorii starší žactvo  7 hlídek. Pro děti bylo připraveno několik soutěžních stanovišť, kde musely prokázat své znalosti z první pomoci při ošetřování různých poranění, obvazové techniky, dopravy postižených, dopravní výchovy a historie ČK a ČP. Velké poděkování si zaslouží všichni soutěžící, pořadatelé a spolupořadatelé akce.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

 

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/SMZ_10.5.2019

 

 

Dne 21.9.2018 se uskutečnilo za krásného slunečního počasí "Školení mladých zdravotníků ČČK" na Pradráze v Trutnově. Celkem se tohoto školení, které bylo zaměřeno na řešení reálných situací v poskytování PP, zúčastnilo 88 dětí z 5 ZŠ. Pro účastníky bylo připraveno celkem 9 stanovišť. 6 stanovišť, kde museli prokázat své znalosti v poskytování PP a 3 stanoviště zaměřená na dovednosti. 1. stanoviště - vymknuté rameno a vyvrknutý kotník + transport na improvizovaných nosítkách, 2. stanoviště - epileptický záchvat a odřenina, 3. stanoviště - hledání a určování léčivých rostlin, 4. stanoviště - napití žíraviny a bezvědomí po otravě alkoholem, 5. stanoviště - taktické stanoviště (útok, střelba, zastrašování), 6. stanoviště - pexeso z dopravních značek a paměťový úkol, 7. stanoviště - hypoglykemie a masivní krvácení, 8. stanoviště - test důvěry, 9. stanoviště - dopravní nehoda osobního automobilu s chodcem. Velké poděkování patří studentům ČLA Trutnov, BPA M. Svatoňovice a členům Systema Trutnov, bez kterých bychom dané školení nebyli schopni uskutečnit.

FOTOGALERIE

 http://ccktrutnov.rajce.net/skoleni_MZ_CCK_21.9.2018

 

 

Dne 11.5.2018 se uskutečnilo, jako již tradičně každým rokem, Oblastní kolo Soutěže mladých zdravotníků ČČK. Letošní soutež se opět uskutečnila v Městském parku v Trutnově. Soutěže se zúčastnilo celkem 16 pětičlenných hlídek. V kategorii mladší žactvo soutěžilo 8 hlídek a v kategorii starší žactvo také 8 hlídek. Pro hlídky bylo připraveno 8 stanovišť, kde pod dohledem rozhodčích plnily jednotlivé úkoly (ošetření poranění, obvazová technika, transport raněného, dopravní výchova, léčivé byliny, zdravotnické znalosti a historie ČČK). V letošním roce nám konečně přálo i počasí. Vítězové letošního ročníku postupují do regionálního kola, které se uskuteční dne 30.5.2018 v Ústí nad Orlicí. Děkujeme studentům ČLA, BPA a všem rozhodčím a dobrovolníkům, bez kterých by nebylo v našich silách tuto soutěž uspořádat.

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

ke stažení zde

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/SMZ_11.5.2018

 

Rok s rokem se sešel a opět je tu Soutěž mladých zdravotníků ČČK. Opět se sešla družstva mladších a starších žáků, aby změřila své síly v poskytování PP. Letošní soutěž se uskutečnila v Městském parku v Trutnov dne 10.5.2017. Sice nám nepršelo, jako to bývá dobrým zvykem, ale potrápilo nás chladné počasí, tak nám všem k chuti přišel horký čaj. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 16 družstev, v kategorii mladší žactvo 9 a v kategorii starší žactvo 7. Mezi hlavní disciplíny patřily zdravotnické úkoly (namaskovaná poranění a jejich správné ošetření), obvazová technika, transport raněného a mezi doplňkové disciplíny patřily léčivé byliny, zdravotnické znalosti + historie ČK, dopravní výchova. Vítězové letošního ročníku postupují do regionálního kola, které se uskuteční dne 31.5.2017 ve Svitavách. Děkujeme studentům ČLA, kteří působí v rolích figurantů, všem rozhodčím a nadšencům, bez kterých bychom tyto soutěže nezvládli uspořádat.

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/SMZ_10.5.2017

 

Dne 7.10.2016 proběhlo Školení mladých zdravotníků, kterého se zúčastnilo 68 dětí z 5 ZŠ okresu Trutnov. Celé školení se mělo uskutečnit na vrchu Šibeníku (také se mu někdy říká vrch Gablenz), ale vzhledem k chladnému a deštivému počasí jsme byli nuceni celou akci přemístit do prostor tělocvičny České lesnické akademie v Trutnově a do přilehlých budov. Tímto bychom chtěli poděkovat panu RNDr. Petru Kejklíčkovi, zástupci ředitele, že nám umožnil tuto akci v prostorách školy uspořádat. Děti prošly celkem 10 stanovišť, kde během 20 minut musely předvést své znalosti a dovednosti v poskytování PP. Stanoviště č. 1 bylo věnováno popáleninám, stanoviště č. 2 bezvědomí, stanoviště č. 3 obvazové technice, stanoviště č. 4 resuscitaci, stanoviště č. 5 poznávání bylin, stanoviště č. 6 krvácení, stanoviště č. 7 transportu raněných, stanoviště č. 8 taktické situaci (napadení ozbrojeným útočníkem), stanoviště č. 9 občerstvení (pro děti byla na posilněnou připravena gulášová polévka s pečivem a čaj)  a stanoviště č. 10 cíl, kde dětem kromě sladké odměny byly předány Magazíny MZ. Chtěli bychom také poděkovat studentům ČLA Trutnov, kteří se podíleli na akci jako figuranti a pomocní rozhodčí. Všem rozhodčím z řad členů OS ČČK Trutnov,  studentům SZŠ Trutnov a R. Netíkovi (Systema Trutnov z.s.), který dětem zajistil nezapomenutelný zážitek na stanovišti č. 8.

 FOTOGALERIE

 http://ccktrutnov.rajce.net/7.10.2016_skoleni_MZ

 

Dne 2.6.2016 pořádala Speciální základní škola Augustina Bartoše v Úpice ve spolupráci s OS ČČK Trutnov - MS Úpice již 14. ročník krajského kola soutěže "Mladý zdravotník ČČK" pro žáky speciálních škol o putovní pohár KÚ KHK. Sponzorem této akce byla manželka pana Ing. Havla, syna jedné ze zakladatelek soutěže, paní učitelky Zdenky Havlové. Tradičními partnery byli též Město Úpice a Krajský úřad Královéhradeckého kraje, kteří soutěž finančně pravidelně podporují každý rok. Pro děti bylo připraveno celkem 12 stanovišť, kde musely předvést své teoretické i praktické znalosti v poskytování PP, znalosti historie ČK, poznávání dopravních značek a léčivých bylin a ukázat svou fyzickou zdatnost při sportovních disciplínách.

FOTOGALERIE

 http://ccktrutnov.rajce.net/2.6.2016_MZ_SZS

 

 Dne 4.5.2016 uspořádal Ú OS ČČK Trutnov v Městském parku v Trutnově jako již každým rokem Soutěž mladých zdravotníků ČČK, které se zúčastnilo celkem 20 pětičlenných družstev ze základní škol a víceletých gymnázií okresu Trutnov. V první kategorii – mladší žáci (1.-5. třída) soutěžilo 9 družstev a ve druhé kategorii – starší žáci (6.-9. třída) soutěžilo 11 družstev. V této soutěži děti poskytovaly první pomoc na namaskovaných zraněních, transportovaly zraněné a předvedly obvazovou techniku. Dále pro ně byly připraveny i doplňkové disciplíny jako poznávání dopravních značek, léčivých bylin, anatomie člověka, paměťový úkol, historie ČK a ČP a test všeobecných a zdravotnických znalostí. Vzhledem k tomu, že nám opět počasí nepřálo, chceme poděkovat především RNDr. Petru Kejklíčkovi z ČLA Trutnov, který nám operativně pro soutěž nabídl náhradní prostory v budovách ČLA Trutnov. Velké díky také patří všem rozhodčím a figurantům, kteří se na soutěži spolupodíleli.

Výsledková listina:

mladší žáci 1. místo   ZŠ Bratří Čapků, Úpice

                       2. místo   ZŠ Úpice - Lány

                       3. místo   ZŠ a MŠ Batňovice

starší žáci –   1. místo     TJ Sparta Úpice

                       2. místo     ZŠ Malé Svatoňovice

                       3. místo    ZŠ Úpice Lány.

Vítězové z obou kategorií postupují do Regionální kola SMZ, které se uskuteční 25. května 2016 v Ústí nad Orlicí.

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/SMZ_4.5.2016

 

 V rámci akce "Prevence úrazům" navštěvujeme mateřské školky okresu Trutnov, kde seznamujeme děti hravou formou s poskytováním první pomoci a jak se vyvarovat rizikům vzniku úrazů. Zatím jsme navštívili dvě oddělení MŠ Novodvorská a MŠ Libňatov.

FOTOGALERIE

 http://ccktrutnov.rajce.net/prevenzce_urazu_v_MS

 

 Dne 2.10.2015 proběhlo každoroční školení Mladých zdravotníků, které je přípravou na květnovou Soutěž mladých zdravotníků. Letošní školení proběhlo formou branného závodu opět na Paradráze v Trutnově. Pro družstva složená z žáků I. a II. stupně ZŠ a víceletých gymnázií bylo připraveno celkem 10 stanovišť, kde si mohly vyzkoušet řešení reálných situací při poskytování PP (pád do strže, střet s agresivní osobou, obvazové techniky, transport raněného) a excelovat na doplňkových disciplínách (poznávání bylin a stromů, logické úlohy a kvízy, test důvěry). Počasí nám letos přálo a tak si účastníci mohli vychutnat opékaní vuřtů bez přítomnosti dešťových kapek. Děkujeme HZS, všem účastníkům a rozhodčím, kteří se na akci podíleli. 

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/Skoleni_MZ_2.10.2015

 

    Dne 6.5.2015 se konala každoroční Soutěž mladých zdravotníků pro děti ZŠ a víceletých gymnázií. Soutěž proběhla v prostorách Městského parku v Trutnově. Letos nám opět počasí moc nepřálo, celou soutěží nás provázel májový déšť. Letošní soutěže se zúčastnilo 8 pětičlenných hlídek I. stupně (1.-4. třída) a 9 hlídek II. stupně (5.-9. třída). Děti nám opět ukázaly jak jsou zdatné v ošetřování nejrůznějších poranění a také předvedly své znalosti a dovednosti v doplňkových disciplínách, kterými letos byly hod granátem, dopravní výchova, poznávání léčivých rostlin, paměťový úkol, všeobecné znalosti, zdravotnické znalosti a historie ČK a ČP. Velké díky patří všem rozhodčím a figurantům, kteří se na akci podíleli.

výsledková listina - mladší žactvo

1. místo      ZŠ Úpice Lány

2. místo      ZŠ a MŠ Havlovice nad Úpou

3. místo      ZŠ Malé Svatoňovice 

výsledková listina - starší žactvo

1. místo      ZŠ Úpice - Lány

2. místo      TJ Sparta Úpice

3. místo      MAS Království Jestřebí hory

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/SMZ_6.5.2015_Mestsky_park_Trutnov

 

      Dne 3.10.2014 uspořádal Ú OS ČČK Trutnov, jako již každým rokem, školení Mladých zdravotníků. Toto školení proběhlo v prostorách Paradráhy v Trutnově, a to formou řešení reálných situací při poskytování první pomoci (maskovaná poranění - havárie na motocyklu, pád z výšky, uštknutí hadem atd.) i s řadou doplňkových aktivit (střelba z luku, branný závod, kufrovaná atd.). Toto školení je určeno jako příprava na Soutěž mladých zdravotníků. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem zúčastněným školám a pedagogickému doprovodu, ale hlavně všem instruktorům ČČK a osobám, které nám pomáhají tuto akci uskutečnit (Policii ČR, Lesnické akademii, VOSŽ a SZŠ Trutnov).

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/Skoleni_MZ_-_3.10.2014

 

 

      Dne 7.5.2014 uspořádal náš OS ČČK Trutnov, jako již každým rokem, "Soutěž mladých zdravotníků". Letošní oblastní kolo proběhlo na Paradráze v Trutnově. Soutěže se zúčastnilo 15 pětičlenných hlídek, 7 hlídek v mladší kategorii a 8 hlídek ve starší kategorii, tedy celkem 75 soutěžících a jejich pedagogický doprovod. Pro soutěžící bylo připraveno 10 stanovišť, kde mohli zúročit své znalosti a dovednosti v poskytování první pomoci, v transportu raněných, v obvazové technice, v poznávání léčivých bylin, v testu všeobecných znalostí, v hodu granátem na cíl a nově  v paměťovém úkolu. Celá akce byla zakončená opékáním vuřtů. I přes nepřízeň počastí se akce velice vydařila. Děkujeme tímto všem zúčastněným rozhodčím (členům ČČK, Policie ČR, studentům SZŠ a dobrovolníkům) a figurantům (studentům Lesnické akademie v Trutnově). Vítězové jednotlivých kategorií postupují do Regionálního kola soutěže mladých zdravotníků, které se uskuteční dne 10.6.2014 v Ústí nad Orlicí (FOTOGALERIE z RK SMZ, kde se družstvo mladších žáků ze ZŠ Bratří Čapků Úpice umístilo na nádherném 3 místě - http://ccktrutnov.rajce.net/RK_SMZ_10.6.2014_Usti_nad_Orlici)

 

výsledková listina:

 

mladší žáci         1. místo   ZŠ Bratří Čapků Úpice

                            2. místo   ZŠ a MŠ Havlovice

                            3. místo   ZŠ Úpice-Lány

 

starší žáci           1. místo   ZŠ Úpice-Lány

                            2. místo   ZŠ Malé Svatoňovice

                            3. místo   Městské gymnázium a SOŠ Úpice

FOTIGALERIE

 http://ccktrutnov.rajce.net/SMZ_7.5.2014

 

 

  Dne 8.11.2013 uspořádal Ú OS ČČK Trutnov školení "Mladých zdravotníků", které bylo určeno pro žáky 1.-9. tříd ZŠ a víceletých gymnázií. Školení bylo přípravou na soutěž Hlídek mladých zdravotníků. Mladí zdravotníci spolu s pedagogickým doprovodem byli seznámeni s novými standardy první pomoci. Školení proběhlo v tělocvičně Sportovního areálu na Nivách v Trutnově, zúčastnilo se ho 76  děti  z 8 ZŠ a víceletých gymnázií. Pro mladé zdravotníky bylo připraveno 6 stanovišť, kde si prakticky vyzkoušeli transport raněného, resuscitaci na resuscitačních fantomech, obvazové tychniky dle typu poranění, ošetření namaskovaných poranění, dále se procvičili v poznávání bylin, ve všeobecných znalostech o ČČK a dopravní výchově.     

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/skoleni_MZ_8.11.2013

 

 

     Dne 14.5.2013 proběhlo na Fotbalovém stadionu v Trutnově oblastní kolo "Hlídek mladých zdravotníků". Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 15 pětičlených hlídek ve složení velitek hlídky + 4 členové. V I. kategorii - mladší žáci (1.-5. ročník ZŠ) se zúčastnilo 7 hlídek a ve II. kategorii (6.-9. ročník ZŠ) 8 hlídek. Hlídky plnily soutěžní disciplíny na 9  stanovištích, a to v praktickém provedení první pomoci standardním způsobem a improvizovanými prostředky, v dopravě postižených, v obvazové technice, v poznávání lečivých rostlin, ve všeobecných znalostech a v hodu granátem na cíl. Vítězné hlídky postupují do regionálního kola, které se uskuteční 5.6.2013 ve sportovní hale Na střelnici ve Svitavách. Velké díky patří všem rozhodčím, figurantům a pořádkové jednotce Policie ČR.

výsledková listina: 

     I. stupeň         1. místo    ZŠ Bratří Čapků Úpice                                                                                         

                             2. místo    ZŠ Malé Svatoňovice

                             3. místo    Království Jestřebí  hory

                                    

   II. stupeň          1. místo   Obec Malé Svatoňovice

                              2. místo   Království Jestřebí hory

                              3. místo    ZŠ Radvanice

FOTOGALERIE

 http://ccktrutnov.rajce.net/oblastni_kolo_HMZ_14.5.2013

 

 

    Dne 26.6.2012 od 7.30 do 12.20 hodin ve Školním areálu ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí + na určených plochách (stadion manželů Zátopkových a parkoviště u KD Střelnice) proběhlo cvičení IZS (integrovaného záchranného systému). Účelem tohoto taktického cvičení bylo přiblížit žákům činnost zúčastněných složek v rámci výuky "Ochrana člověka za mimořádných událostí". Formou ukázek a řešením praktických úkolů se žáci seznámili s technikou, technickými prostředky a vybavením jednotlivých složek IZS. Součástí cvičení byla cvičná evakuace ZŠ. Tohoto cvičení se zúčastnilo 5 zástupců OS ČČK Trutnov, kteří se podíleli na ukázce záchrany zraněných osob spolu se ZZS Vrchlabí a HS Špindlerův Mlýn. Poté byla zřízena dvě stanoviště, na kterých byla žákům prezentovaná činnost ČČK, zejména poskytování první pomoci.

FOTOGALERIE:

http://ccktrutnov.rajce.idnes.cz/cviceni_IZS_-_Vrchlabi_26.6.2012

 

     Dne 16.5.2012 proběhla v Trutnově soutěž " Hlídek mladých zdravotníků". Soutěží pětičlenná družstva, kdy z jedné školy lze poslat do soutěže jedno družstvo v kategorii mladší žáci (1.-5. třída) a jedno družstvo v kategorii starší žáci (6.-9. třída). Soutěží se ve znalostech a dovednostech v posyktování první pomoci. Vítězové z obou kategorií postupují do Krajské soutěže. Letošního ročníku se zúčastnilo 16 družstev, 9 družstev v kategorii mladší žácí a 7 družstev v kategorii starší žáci. V letošním roce  krajská soutěž proběhla 24.5.2012 v Ústí nad Orlicí a celostátní soutěž 16.-17.6. v Blansku.

výsledková listina HMZ Trutnov:

I. stupeň         1. místo     Obec Malé Svatoňovice            II. stupeň     1. místo    ZŠ Úpice Lány    

                      2. místo     ZŠ Úpice Lány                                          2. místo    Královstí Jestřebí Hory

                      3. místo     ZŠ R. Frimla Trutnov                                  3. místo    ZŠ Malé Svatoňovice 

 

FOTOGALERIE: 

http://ccktrutnov.rajce.idnes.cz/soutez_HMZ_-_Trutnov_16.5.2012


Oblastní spolek Českého červeného kříže Trutnov, Horská 5, 541 01 Trutnov, IČ: 00426253, DIČ CZ00426253
Mob.: +420-775-220-000 nebo Tel./fax: +420-499-810-810, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Copyright © 2024 CCK-Trutnov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.