CCK-Trutnov

A+ A A-

Pobyty a rekondice


Rekondiční pobyt v Mariánských Lázních


     Po 8 letech jsme opět zavítali s našimi seniory do Hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních, kde se v termínu od 9.4. do 14.4.2024 uskutečnil ozdravně relaxační pobyt. 

      Hotel Krakonoš se nachází na okraji Mariánských Lázní (asi 2 km od centra) a nabízí kompletní škálu léčebných procedur a bazén s protiproudem přímo v objektu. Léčebný program je zaměřen především na problémy pohybového ústrojí a krevního oběhu. Součástí hotelových prostor je i solná jeskyně, která byla zbudována z 20 tun soli z polských solných dolů z Mrtvého moře.

     V rámci wellness relaxačního programu naši senioři absolvovali 3 procedury, a to suchou vodní masáž, parafínový zábal rukou a pobyt v solné jeskyni. Po celou dobu pobytu byl účastníkům neomezeně k dispozici bazén s protiproudem. 

      Pro účastníky byl zajištěn i bohatý program, ať koncert Věry Martinové v divadle, kdy nové písně i ty dávno milované vždy sklidily ohromný potlesk. Dále následovala prohlídka relikviáře sv. Maura na zámku Bečov nad Teplou s odborným výkladem, který byl zpestřen besedou s odborníky, kteří se na opravách relikviáře podíleli. Dále byla zajištěna prohlídka miniatur v parku Boheminium, který skrývá návštěvníkům unikátní podívanou na expozici dokonalých modelů významných českých památek.

 

FOTOGALERIE

  https://www.rajce.idnes.cz/ccktrutnov/album/pobyt-m-lazne-2024    

 

 


Rekondiční pobyt v Lednici

Po dvouleté odmlce se opět uskutečnil jarní ozdravně-rekondiční pobyt pro BDK, seniory a ostatní veřejnost a to  v termínu 28.3.-2.4.2023. Účastníci pobytové akce byli ubytovaní ve Spa Resortu Lednice. Tento resort nabízí komfortní ubytování ve 43 prostorných pokojích. Hotel je vybaven komplexním balneoprovozem, který nabízí širokou nabídku léčebných a wellness procedur. Pro účastníky byl připraven wellness relaxační program, který se skládal z klasické masáže, jodové mořské koupele, skupinového cvičení v bazénu, parafango zábalu a parafínového zábalu rukou. Dále byl všem neomezeně k dispozici hotelový bazén, který je vyroben z nerezové oceli a napuštěn směsnou třetihorní mořskou vodou z pramene, který se pro lázeňskou léčbu čerpá z hloubky 1 250 m a je unikátní v celé ČR. Součástí pobytového balíčku byla prohlídka zámku a zámeckého parku včetně skleníku se vzácnými rostlinami. Jako překvapení jsme si pro účastníky připravili návštěvu vinného sklípku s cimbálovkou.


FOTOGALERIE

https://ccktrutnov.rajce.idnes.cz/pobyt_Lednice_28.3.-2.4.2023/

 

2020 informace k pobytu1

 


 

 

Rekondiční pobyt v Nových Hradech

 

Podzimní ozdravně-rekondiční pobyt pro BDK, seniory a ostatní veřejnost se uskutečnil v termínu 13.-18.10.2019. Účastníci pobytové akce byli ubytování v Hotelu Rezidence. Celý komplex hotelu se nachází v prostorách bývalého městského paláce šlechtického rodu Boquoyů, který získal panství Nové Hrady jako válečnou reparaci ve třicetileté válce. Bývalá Buquoyská Rezidence se nalézá na východní straně náměstí Republiky v Nových Hradech, centru města, které bylo prohlášeno za Městskou památkovou zónu. Tato oblast je charakterizovaná svou dominantou - Novohradskými horami. Vrcholky Novohradských hor přerůstající 1 000m n.m. vystupují před našimi zraky již z dalekých pohledů Třeboňské pánve. Příroda plná hustých hraničních hvozdů a sítí potůčků patří k jedné z nejzachovalejších částí přírody v České republice. Díky čerstvému větru vanoucímu do naší oblasti přímo z Alp se vyznačuje místní klima vhodným pro lidi trpící dýchacími potížemi.

Účastníci byli na místo dopraveni klimatizovaným zájezdovým autobusem, strava byla zjištěna formou ALL INCLUZIVE, zajištěn byl léčebný wellnes program a neomezené využití hotelového bazénu včetně wellness centra.  V ceně byla zahrnuta též prohlídka hradu v Nových Hradech, hrobky Boquoyů, zámku v Třeboni a kdo měl zájem, mohl ještě navštívit Schwarzenberskou hrobku.

 

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/Nove_Hrady_13.-18.10.2019

 

 


Rekondiční pobyt pro seniory v Beskydech

Letošní jarní ozdravně-relaxační pobyt pro seniory, členy ČČK a bezpříspěvkové dárce krve a ostatní veřejnost se uskutečnil ve dnech 28.4. - 3.5.2019. S účastníky jsme zavítali do hotelu Duo, který se nachází v chráněné krajinné oblasti Beskyd v obci Horní Bečva nedaleko centra obce, které je vzdálené cca3 km (asi 30 minut klidné chůze). Jedinečný výhled do údolí řeky Bečvy a na přehradu v kombinaci s výhledem na horský hřeben Pusteven a Radhoště činí z tohoto hotelu unikátní místo pro prožití vašeho pobytu. Hotel je situován do dvou samostatných budov Lux a Retro. Celý hotel je nekuřácký. Příjemné chvilky odpočinku poskytuje wellness centrum, ve kterém nechybí bazén s masážním chrličem, Kneippův masážní chodník, privátní spa – lázně a sauny. Součástí pobytu byla i návštěva pivovaru ve Štemberku s odborným výkladem pana sládka a samozřejmě nechyběla ani ochutnávka 4 druhů piva.

 

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/pobyt_Beskydy_28.4.-3.5.2019

 

 

 


 

 

 

 

Rekondiční pobyt pro seniory v Luhačovicích – Pozlovicích

 

Letošní podzimní ozdravně-relaxační pobyt, pořádaný pro členy ČČK, bezpříspěvkové dárce krve, seniory a ostatní veřejnost, se uskutečnil v termínu 14.10.-.19.10.2018 v Hotelu Vega v Luhačovicích - Pozlovicích. Tento hotel je umístěn v překrásném prostředí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty 1,5 km nad Luhačovickou přehradou. Svým místem a rodinným přístupem se získal obdiv domácí i zahraniční klientely. Je místem klidu, pohody a relaxace s romantickým výhledem. Cena pobytového balíčku obsahovala řadu procedur dle výběru, neomezený vstup do bazénu a vířivky. Velký úspěch sklidila prohlídka Likérky R. Jelínek ve Vizovicích včetně degustace. Vzhledem k krásnému počasí byla pořádána řada výletů do okolí.

 

 

Rekondiční pobyt pro seniory v Nových Hradech

 

 

Letošní jarní ozdravně-relaxační pobyt pro seniory, členy ČČK a bezpříspěvkové dárce krve a ostatní veřejnost se uskutečnil ve dnech 22.4. - 27.4.2018. S účastníky jsme zavítali do Jižních Čech a to do Hotelu Rezidence v Nových Hradech. Celý komplex Hotelu Rezidence se nachází v prostorách bývalého městského paláce šlechtického rodu Buquoyů, který získal panství Nové Hrady jako válečnou reparaci ve třicetileté válce. Bývalá Buquoyů Rezidence se nalézá na východní straně náměstí republiky v Nových Hradech, centru města, které bylo prohlášeno za Městskou památkovou zónu. Tato oblast je charakteristická svou dominantou - Novohradskými horami. Vrcholky Novohradských hor přerůstají 1000 m n. m vystupují před našimi zraky již z dalekých pohledů Třeboňské pánve. Příroda plná hustých hraničních hvozdů a sítí potůčků patří k jedné z nejzachovalejších částí přírody v České republice. Díky čerstvému větru vanoucímu do naší oblasti přímo z Alp se vyznačuje místní klima vhodným pro lidi trpící dýchacími potížemi.

Čtyř-hvězdičkového wellness hotelu Rezidence v Nových Hradech, Vám nabízí komplexní služby v oblasti ubytování, cateringu a wellness. S ohledem na širokou škálu možných doprovodných aktivit (paintball, lyžování, cykloturistika, pěší turistika, houbaření, jízda na koni, golf, tenis) se v současné době stává zároveň stále oblíbenějším místem pro pořádání firemních akcí, školení a seminářů a díky své kapacitě i kongresovým centrem města Nové Hrady. Vlastní wellness pak nabízí hotelovou wellness oázu (bazén, sauna, parní lázeň, vířivka a solná jeskyně) širokou škálu masáží, zábalů, rehabilitačně-relaxační, detoxikační a jiné wellness programy.

Účastníkům byl pobyt zpříjemněn řadou poznávacích výletů, kterých se v hojném počtu účastnili. Zájemci navštívili v Dobré Vodě Kostel Panny Marie Bolestné a v Hojná Voda meditační Zvon setkávání. Dále měli možnost se zúčastnit procházky s průvodcem po Nových Hradech. Paní průvodkyně je seznámila s historií Nových Hradů i okolí. Navštívili farní Kostel svatého Petra a Pavla, Klášter servitů, hrobku rodu Boquoyů, zámecký park, přírodní naučnou  stezku, hrad Nové Hrady, kovárnu, Koželužnu a Terčino údolí.

Celou dobu pobytu účastníky doprovázelo pěkné počasí. Doufáme, že se jim pobyt líbil a těšíme se opět na podzimní setkání.

 

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/pobyt_Nove_Hrady_2018_22.-27.4.2018

 

 

Rekondiční pobyt pro seniory na Znojemsku

Ú OS ČČK pro seniory a dárce BDK připravil podzimní ozdravně relaxační pobyt na jižní Moravě v termínu 15.10.-20.10.2017. Senioři a dárci byli ubytováni ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Savannah, který se nachází v těsné blízkosti středověkého města Znojma na jižní Moravě. Hotel Savannah na Hatích u Znojma je nově vybudovaný mezinárodní hotel, poskytující řadu výjimečných služeb. Tento hotel nabízí nejen komfortní ubytování. K dispozici je například nejmodernější vysokokapacitní kongresové centrum nebo restaurace s delikátní a vytříbenou chutí a Lobby barem. V hotelu se také nachází špičkové wellness centrum, zahrnující mimo jiné i unikátní kouzlo Ajurvédy přímo z rukou srílanských léčitelů. Senioři mohli dle libosti využívat krytý bazén, který se nachází přímo v hotelu. Součástí pobytového balíčku byl relaxační pobyt ve formě Ajurvédského léčebného balíčku. Jednalo se o 5 procedur - masáž hlavy, masáž šíje a ramen, masáž zad, horké bylinné zábaly a bylinná koupel. Pro účastníky byla připravena návštěva historického centra a radnice ve Znojmě a Technického muzea v Uherském Hradišti. Vše s průvodcem panem Lukášem Davidem, který svým výkladem a znalostmi všechny okouzlil. A nemůžeme opomenout návštěvu vinného sklípku v Hnanicích, kde na účastníky čekala prohlídka sklípku a oblíbené posezení se sklenkou vína a burčáku. A jak vše skončilo?????

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/rekondicni_pobyt_J._Morava-Znojemsko_15.-20.10.2017i 

  

 

Rekondiční pobyt pro seniory v Luhačovicích – Pozlovicích

 

       Na žádost našich "cestovatelů"  z řad seniorů jsme opět po třech letech zavítali do příjemného hotelu Vega v Luhačovicích - Pozlovicích. Tento rekondiční pobyt se uskutečnil v termínu od 23.4. do 28.4.2017. Součástí pobytového balíčku byla opět řada procedur s možností neomezeného vstupu do hotelového bazénu a řada dalších lákadel, kterou tento hotel a jeho okolí nabízejí. Letošní pobyt byl zpestřen prohlídkou Likérky R. Jelínek ve Vizovicích. Exkurzní trasa zahrnuje návštěvnické centrum s podnikovou prodejnou, kinosál, pěstitelskou pálenici, provoz egalizace s obřími dřevěnými sudy (zrání destilátů), stáčírnu (plnění láhví) a degustační místnost. K dispozici jsou i odborné varianty s prohlídkou rektifikace (zušlechťování destilátů) a pálenice pro první destilaci včetně fermentace (kvašení). Součástí prohlídek je ochutnávka výrobků. Počasí nám přálo, i když předpověď byla nelichotivá. Tak se už opět těšíme na podzimní pobyt a co nás asi čeká??

 

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/Luhacovice_Vizovice_2017 

 

 

Ozdravně - relaxační pobyt v Mariánských Lázních 


     Na žádost seniorů, kteří se již zúčastnili nebo se chtěli v loňském roce zúčastnit, ale nevešli se do max. počtu účastníků, jsme v letošním roce opět uspořádali ozdravně-relaxační pobyt v Hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních, a to v termínu 17.-23.10.2016. Účastnící se opět podrobili vstupní lékařské prohlídce a na doporučení lékaře jim bylo předepsáno 10 procedur, někteří byli tak spokojení s péčí, že si přikupovali další procedury. K dispozici všem byl neomezený přístup do hotelového bazénu s protiproudem. Všichni také rádi využil možnosti se zúčastnit procházky centrem Mariánských Lázní s průvodcem, večerní návštěvy Zpívající fontány a někteří i druhý den využili možnosti se zúčastnit s tou samou průvodkyní prohlídky města Chebu, i když počasí nám moc nakloněno nebylo. Dále pro účastníky byla připraveny návštěva Parku Boheminium, který se rozrostl o nejkrásnější přehradu Les Království.

 

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/M._Lazne_17.-23.10.2016

 

 

Ozdravně-relaxační pobyt v Klatovech

     Ú OS ČČK Trutnov uspořádal pro členy ČČK, bezpříspěvkové dárce krve a seniory jarní ozdravně – relaxační pobyt v Klatovech v termínu 18.4.-24.4.2016. Zájemci o tento pobyt byli ubytování ve Wellness hotelu Centrál***, který byl vystavěný v roce 1929. Tento hotel leží v klidném místě v centru města, spolusousedícím s historickým jádrem Klatov. K dispozici měli relaxační vnitřní bazén se slanou vodou, protiproudem, vodopádem a masážními lavicemi s teplotou vody 29 °C. Dále 8 léčebných a rehabilitačních procedur, z nichž nejoblíbenější se stala masáž lávovými kameny. Celý pobyt byl zpříjemněn řadou výletů, a to do Katakomb a barokní lékárny U Jednorožce v Klatovech, dále navštívili vodní hrad Švihov a Arboretrum Chudenice. Konec pobytu byl účastníkům zpříjemněn hudebním večírkem.

 

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/Klatovy_18.-24.4.2016 

 

 

Ozdravně-relaxační pobyt v Beskydech

      V termínu 12.10.-18.10.2015 uspořádal náš OS ČČK Trutnov podzimní ozdravně-relaxační pobyt v Hotelu Relax, který se nachází na severovýchodě České republiky - na severní Moravě, na okraji malebného valašského městečka Rožnov pod Radhoštěm. Je situován na kopečku uprostřed lesoparku asi 15 minut pěší chůze z centra města. Areál hotelu nabízí možnost sportovního vyžití ve Fitcentru, tenisových kurtech, vnitřním a venkovním bazénu, kuželně či minigolfu. Hotel je rovněž kompletně vybaven pro poskytování rehabilitačních služeb. Účastníci byli ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, strava byla zajištěna formou plné penze. Součástí pobytu bylo 8 léčebných a rehabilitačních procedur, neomezený vstup do hotelového bazénu a řada poznávacích výletů. Nejprve všechny přítomné čekala návštěva Valašského muzea v přírodě (národní kulturní památka), které je nejstarším muzeem v přírodě ve střední Evropě se 4  tematickými areály s kouzelnými starými chalupami, domky, školou, hospodou a krámky. Další výlet byl pro milovníky pivního moku, a to prohlídka Rožnovského pivovaru s ochutnávkou zlatavého moku. Úžasný výlet do Technického muzea v Kopřivnici spojený s prohlídkou stále krásně naleštěných starých automobilů a návštěvou stále expozice, která je věnována Emilu a Daně Zátopkovým. Počastí nám přálo, i když všichni byli připraveni dle předpovědi počasí na nejhorší.

FOTOGALERIE 

 http://ccktrutnov.rajce.net/Beskydy_2015

 

 

Ozdravně - relaxační pobyt v Mariánských Lázních 

     V termínu 13.4.-19.4.2015 uspořádal náš OS ČČK Trutnov jarní ozdravně-relaxační pobyt v Hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních, který se nachází na jejich okraji. Toto nestátní zdravotnické zařízení nabízí svým návštěvníkům kompletní škálu léčebných procedur a bazén s protiproudem přímo v objektu. Součástí hotelových prostor je i solná jeskyně, která je zbudována z 20 tun soli z polských solných dolů a z Mrtvého moře. Hotelová kuchyně nabízela výborná česká jídla, včetně různých specialit. Součástí pobytu byla i hodinová procházka centrem Mariánských lázních s průvodcem spojená s ochutnávkou pramenů, dále návštěva krásného Parku Boheminium a návštěva Muzea Becherovky, jejíž součástí byla i ochutnávka chutného moku. Celý pobyt byl zakončen tanečním večerem. Počasí nám přálo a dle kladných ohlasů od účastníků se budeme na Vás těšit na další pobytové akci.

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/Muzeum_Becherovky

http://ccktrutnov.rajce.net/Park_Boheminium

http://ccktrutnov.rajce.net/Marianske_Lazne_-_mesto

 

 

Ozdravně-relaxační pobyt v Dudincích na Slovensku

    Od 13.-18.10.2014 se uskutečnil druhý letošní ozdravně-relaxační pobyt pro seniory v Dudincích na Slovensku. Účastníci byli ubytováni v hotelu Flóra, který se nachází na okraji známých lázní Dudince. Nedaleko od hotelu se nachází i aquapark s tobogány a bazénem s minerální vodou. Právě jedinečné složení a vzácné balneologické vlastnosti minerální vody (podobné složení mají jen lázně ve francouzském Vichy a v Japonsku) je předurčuje k léčení srdečního, cévního, pohybového a nervového aparátu. Seniorům po vstupní lékařské prohlídce byl předepsáno na doporučení lékaře 8 procedur, dále mohli neomezeně využít vstup do hotelového bazénu. Pro účastníky byly zajištěny dva poznávací výlety, a to do skalních obydlí v Brhlovcích a návštěva Teklovského muzea v Levicích.

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.net/Brhlovce

http://ccktrutnov.rajce.net/Tekovske_muzeum_-_Levice

http://ccktrutnov.rajce.net/Dudince

 

 

Rekondiční pobyt pro seniory v Luhačovicích – Pozlovicích

 

   V jarním období od pondělí 31.března do neděle 6.dubna 2014 proběhl rekondičně relaxační pobyt pro seniory v Luhačovicích – Pozlovicích.

   Zúčastněné osoby byly ubytovány v hotelu Vega (ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím a balkonem), který se nachází v nádherném a klidném prostředí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

   Denní program skýtal pro každého řadu možností, jak co nejlépe naložit s časem. Po absolvování procedur bylo možné využít vnitřních či venkovních prostor hotelu nebo se vydat na průzkum do blízkého okolí.

   Součástí hotelového inventáře bylo i minigolfové hřiště, posezení v altánku před hotelem či na terase před jídelnou. Večerní chvíle bylo možné prožít při skleničce dobrého vína v atriové kavárně nebo jsme si mohli před spaním ještě zajít zaplavat do bazénu.

   Jelikož nás celým pobytem provázelo krásné slunečné počasí, mohli jsme si dovolit strávit většinu času procházkami po okolní krajině. Časté naše kroky vedly k 1,5 km vzdálené přehradě nalézající se pod naším hotelem a hojně bylo také využíváno i dopravy do 6 km vzdáleného lázeňského města nesoucího název Luhačovice.

   Při pro hlídce Luhačovic nás (jako každého) nejvíce nadchla architektura zdejších léčebných domů. Jedinečné přírodní prostředí tohoto města inspirovalo architekta Dušana Jurkoviče k vytvoření zcela unikátního souboru staveb ve stylu lidové secese. V letech 1902 – 1914 zde zásadně ovlivnil vzhled jednotlivých budov i celý urbanismus luhačovických lázní.

   Návštěvníci lázeňského centra mohou ochutnat několik léčivých pramenů. Nejproslulejším pramenem bezesporu je Vincentka, která se nejčastěji používá k pitné léčbě a k inhalacím. Mezi nejstarší minerální prameny patří Aloiska, která se užívá k pitné léčbě, především při onemocnění zažívacích orgánů, ale i k inhalacím. A nesmíme opomenout i další prameny jako Ottovka (nejlidovější luhačovický pramen), pramen Dr. Šťastného (pramen s nejvýraznější chutí) či pramen Sv. Josefa (nejmladší z pramenů) a mnoho dalších.

   Týdenní pobyt velice rychle utekl a již jsme se chystali opět domů do Trutnova. A co nesmělo chybět při zpáteční cestě v každém zabaleném kufru ? No přece dárek pro naše nejbližší – lázeňské oplatky.

FOTOGALERIE

http://ccktrutnov.rajce.idnes.cz/Luhac_31.3.-6.4.2014/

  


Oblastní spolek Českého červeného kříže Trutnov, Horská 5, 541 01 Trutnov, IČ: 00426253, DIČ CZ00426253
Mob.: +420-775-220-000 nebo Tel./fax: +420-499-810-810, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Copyright © 2024 CCK-Trutnov. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.